Критерії вибору шкільних меблів для НУШ

Реформа в системі освіти та впровадження НУШ принесли зміни не лише до шкільної програми. Нововведення торкнулися меблів. З'явилися нові критерії та стандарти, які обов'язкові до виконання всіма навчальними закладами. Про те, які меблі вибрати для шкільного класу і що враховувати – розповідаємо.
Вимоги до шкільних меблів
Парти та стільці – базових предметів в інтер'єрі класу. До них НУШ висуває певні вимоги:
- Використання товстостінного металу для створення каркасів.
- Покриття конструкцій порошковою полімерною фарбою.
- Фурнітура та кріплення не повинні випирати.
- Підвищена стійкість.
Ще необхідно, щоб предмети інтер'єру мали ортопедичні властивості, щоб опорно-рухова система меншою мірою піддавалася навантаженню. У тому, як вибрати шкільні меблі для НУШ з урахуванням цих вимог, потрібно уважно розібратися.
Особливості вибору меблів для НУШ
Основних критеріїв три:
- Ергономічність та безпека.
- Можливість регулювання висоти.
- Матеріал.
Всі меблі повинні бути зручними і не таїти загрози для здоров'я школярів. Ергономічні меблі для шкіл не повинні мати гострих кутів і кромок, кути повинні бути закругленими, а край захищений накладками.
При виробництві особлива увага приділяється висоті парт та стільців. Школярі на робочому місці повинні почуватися комфортно. Тому, підбирати потрібно меблі для НУШ з урахуванням вікових особливостей: для молодших класів вони більш низькі і компактні, а для учнів старших -; потрібні шкільні стільці та столи великих габаритів. Також має бути регулювання висоти, щоб налаштовувати меблі для дітей різного зростання.
При виробництві повинні використовуватися лише екологічні матеріали. Так, каркас має бути металевим, витривалим до навантажень. Спинки, стільниці та сидіння – дерев'яні можуть використовуватися фанера, ЛДСП, деревина.
Види меблів для НУШ
Основні меблі для шкіл – це парти та стільці.
Актуальні норми для шкільних меблів передбачають використання різних концепцій при організації простору. Парти можуть бути одинарними чи модульними (для групових занять). Але в будь-якому випадку важливо, щоб на 1 учня припадав робочий простір площею не менше 50х60 см.
У конструкції стільців увага приділяється не тільки їх висоті, а й глибині. Вона має становити 2/3-3/4 від довжини стегна дитини. Серед інших вимог: заглиблення для сідниць, передній закруглений край, наявність вигнутої спинки. Підлокітники не потрібні, щоб не заважати формуванню постави.
Якого кольору вибрати шкільні меблі
Окрім питання, які матеріали використовувати для меблів у школі, слід врахувати, що існують вимоги до дизайну. Правильно підібрана кольорова гама допомагає дітям легше засвоювати інформацію, покращує психоемоційний стан. Тому, при виборі, варто враховувати низку критеріїв:
- Краще віддавати перевагу меблям у натуральних світлих відтінках деревини.
- Не можна вибирати білі парти та стільці, через різкий контраст вони негативно впливають на зір.
- Металевий каркас повинен бути пофарбований у нейтральні тони або чорний.
- Поверхні не повинні бути глянсовими, рекомендовано вибирати столи та стільці з гладкими матовими покриттями.
Розібравшись в основних вимогах, залишилося відповісти на останнє запитання – де купити шкільні меблі відповідно до регламенту НУШ? Замовити його можна у нас. Меблева фабрика Viskonta виготовляє предмети інтер'єру у сучасному дизайні. Також у нас є лінійка меблів для шкіл та ВНЗ, яку ми виготовляємо з дотриманням актуальних нормативів та стандартів.